Wzorcowanie wzorców masy

Posiadamy akredytację w zakresie wzorcowania wzorców masy i odważników, oraz wag elektronicznych (Certyfikat AP 157). Dysponujemy szerokim parkiem maszynowym, który pozwala na wykonanie wzorcowania jak najlepszej jakości w naszym laboratorium, oraz na terenie całej Polski. Pracujemy zgodnie z wytycznymi, m.in. z normą PN-EN ISO/IEC 17025 i zapewniamy najwyższa jakość usług.

Jeśli masz w swojej firmie wzorzec, który wymaga wzorcowania, skontaktuj się z nami.

Jak wzorcujemy wzorce masy?

Wzorcowanie wzorców masy wykonujemy zarówno w siedzibie Laboratorium, jak i u Klienta.
Jesteśmy właścicielami sprzętu do wzorcowania wzorców masy 25 kg i 1000 kg w siedzibie Klienta. Takie rozwiązanie jest najprostsze logistycznie i najbardziej ekonomiczne. Nie ma potrzeby transportu wzorców, co związane jest z wysokimi kosztami oraz wydłużonym czasem wzorcowania. Nie występuje również ryzyko uszkodzenia wzorców w transporcie, a same wzorce mogą być używane już tego samego dnia, w którym zostały wywzorcowane.
W razie potrzeby pracownicy serwisu Miar i Wag sp. z o.o. dokonają adiustacji wzorców, co zagwarantuje że wzorce spełniać będą stawiane im wymagania metrologiczne.

Wzorcujemy wzorce o nominałach:

25 kg

WZORZEC MASY

500 kg

WZORZEC MASY

1000 kg

WZORZEC MASY

2000 kg

WZORZEC MASY

Świadectwo wzorcowania

Po przeprowadzeniu wzorcowania wystawiamy świadectwo wzorcowania. Jest ono potwierdzeniem przeprowadzenia wzorcowania i pokazuje błąd wzorca wyznaczony podczas wzorcowania wraz z niepewnością pomiaru praz informacją o zachowaniu spójności pomiarowej.

Jeśli masz w swojej firmie wzorzec, który wymaga wzorcowania, skontaktuj się z nami.

Kontakt

  •